Witamy na Aktiv Rehabilitacja!
Metoda Ackermanna

Jedna z najbardziej skutecznych i komplementarnych metod leczenia manualnego stawów kręgosłupa, cechująca się szybką i celową diagnostyką

Terapia manualna-szkoła niemiecka

Zajmuje się leczeniem odwracalnych zaburzeń funkcjonalnych narządu ruchu spowodowanych przez zmiany w stawach, mięśniach i nerwach w obrębie kręgosłupa i kończyn.

Akupunktura

Leczenie akupunkturą polega na wprowadzaniu w określone miejsca na ciele bardzo cienkich i delikatnych igieł. Przy jej pomocy można leczyć nie tylko poszczególne choroby, lecz również szereg towarzyszących im objawów

USG narządu ruchu

To badanie dzięki któremu można ocenić aktywność mięśni, ich uszkodzenia i nie tylko.
Poza tym badanie to pozwala zaobserwować sklejenia i zbliznowacenia tkanek.

Fizjoterapia Sportowa

Celem fizjoterapii sportowej jest przywrócenie sprawności fizycznej, utrzymanie optymalnej funkcjonalności narządu ruchu oraz zapobieganie ewentualnym kontuzjom w przyszłości.

Mobilizacje tkanek miękkich

Mobilizacje tkanek miękkich to metoda terapeutyczna, której celem jest przywrócenie prawidłowej ruchomości stawów, w przypadku, gdy przyczyną ich blokady są napięte lub skrócone okołostawowe tkanki miękkie.

Co oferuje Aktiv rehabilitacja

Mając na uwadze trudności związane ze słabym dostępem i długim, szkodliwym dla zdrowia oczekiwaniem na wykonanie usług medycznych, proponujemy Państwu skorzystanie zabiegów rehabilitacyjnych w zakresie:

AKUPUNKTURA W GINEKOLOGII

Akupunktura to niezwykle skuteczny sposób na kobiece dolegliwości. Często kobiety nie znajdują pomocy w tradycyjnych terapiach i skarżą się na dolegliwości związane z bolesnym miesiączkowaniem, zespołem napięcia przedmiesiączkowego czy nieregularnym cyklem. Tymczasem cykl miesiączkowy zdrowej kobiety powinien trwać 28-29 dni, a zespół napięcia przedmiesiączkowego nie powinien w ogóle występować.

W leczeniu dolegliwości kobiecych akupunktura jest skuteczna i zapewnia długotrwały efekt.

W naszym gabinecie leczeniem obejmujemy:

przewlekłe zapalenia pęcherza moczowego,
zespół napięcia przedmiesiączkowego,
nieregularne miesiączki,
zatrzymanie miesiączki,
zaburzenia związane z cyklem miesiączkowym,
bolesne miesiączki,
endometrioza – leczenie wspomagające,
bezpłodność związana z nieregularnością cyklu miesięcznego,
przygotowanie do ciąży.

Read More

Chiropraktyka wg. dr Ackermanna

Metoda dr. Ackermanna – osteopatia strukturalna i chiropraktyka kręgosłupa i stawów obwodowych, jedna z najbardziej skutecznych i komplementarnych metod leczenia manualnego stawów kręgosłupa, cechująca się szybką i celową diagnostyką, precyzyjne i dokładne postępowanie terapeutyczne nakierowane na schorzenie pacjenta.

Metoda jest oparta na 50 letnim doświadczeniu w leczeniu manualnym. Terapia oparta została na bardzo dokładnej diagnozie stanu układu kostnego oraz skutecznym postępowaniu chiropraktycznym. Każdy ruch w tej terapii charakteryzuje się precyzją i dokładnością dając zamierzony efekt. Metoda ta pozwala na działanie w miejscu występowania schorzenia, dlatego zostaje odblokowany tylko i wyłącznie ten kręg, który powodował bóle i dolegliwości pacjenta. Tak więc przy zastosowaniu metody dr Ackermanna w ciągu jednego lub kilku zabiegów można usunąć lub znacznie złagodzić ból. Metoda znajduje zastosowanie w: dolegliwościach bólowych pochodzenia kręgosłupowego, bólach głowy, szyi i kończyn pochodzenia kręgosłupowego, przepuklin krążka międzykręgowego, rwie kulszowej, udowej, ramiennej, bólach w obrębie miednicy.

Read More

Terapia manualna-szkoła niemiecka

Terapia manualna zajmuje się leczeniem odwracalnych zaburzeń funkcjonalnych narządu ruchu spowodowanych przez zmiany w stawach, mięśniach i nerwach w obrębie kręgosłupa i kończyn.

Metoda ma zastosowanie w przypadkach:

  • bólów odcinka szyjnego,
  • piersiowego i lędźwiowego kręgosłupa,
  • zespołu bolesnego barku,
  • rwy kulszowej,
  • zapaleń ścięgien i mięśni,
  • parestezji kończyn,
  • ograniczeń ruchomości stawowej,
  • nerwobólów.

Dzięki szerokiemu wachlarzowi technik terapeutycznych, pozwala na terapię wielu dysfunkcji i przynosi pozytywne efekty.

Read More

Akupunktura

Na czym polega zabieg akupunktury

Leczenie akupunkturą polega na wprowadzaniu w określone miejsca na ciele bardzo cienkich i delikatnych igieł. Miejsca te, których na ciele jest ponad 300, zwane są akupunkturowymi punktami klasycznymi i zwykle leżą na przebiegu meridianów, a ich lokalizacja została ściśle określona w podręcznikach akupunktury. Część z nich leży poza meridianami, są to tzw. punkty dodatkowe. Każdy ma określone działanie terapeutyczne, a nakłuwane punkty dobierane są na podstawie postawionej diagnozy.

Rozwój medycyny i wynalezienie skutecznych metod leczenia wielokrotnie zastępowało zabiegi akupunktury. W wielu przypadkach akupunktura, mimo że nieco bardziej czasochłonna okazuje się nie tylko skuteczniejsza, ale również tańsza w porównaniu do klasycznych terapii. Przy jej pomocy można leczyć nie tylko poszczególne choroby, lecz również szereg towarzyszących im objawów jak: ból, nudności i wymioty, zawroty głowy, czkawka, bezsenność i inne.

Wskazania i przeciwskazania do zabiegu akupunktury

Światowa Organizacja Zdrowia – WHO opracowała listę ponad 40 wskazań do leczenia akupunkturą, gdzie z reguły osiąga się dobre lub bardzo dobre wyniki. Zakres wskazań do leczenia akupunkturą jest dużo szerszy, lecz w pozostałych przypadkach uzyskiwane efekty nie zawsze są jednoznaczne i w dużej mierze zależą od doświadczenia lekarza wykonującego zabieg.

Poniżej lista schorzeń, z którymi Pacjenci najczęściej zgłaszają się do Gabinetu:

Układ oddechowy:

  • zapalenie zatok,
  • astma oskrzelowa,
  • częste infekcje związane z zaburzeniami odporności.

Choroby żołądka i jelit:

  • zapalenie i nieżyt błony śluzowej żołądka,
  • zespół jelita drażliwego,
  • przewlekłe zaparcia,
  • przewlekłe biegunki,
  • stan po wirusowym zapaleniu wątroby.

Choroby neurologiczne i ortopedyczne:

  • bóle głowy, migrena,
  • bóle kręgosłupa i pleców,
  • przepukliny jądra miażdżystego dysku (dyskopatie),
  • rwa kulszowa,
  • neuralgia trójdzielna,
  • uszkodzenie obwodowe nerwu twarzowego,
  • bolesne neuropatie obwodowe,
  • neuralgia międzyżebrowa i popółpaściowa,
  • łokieć tenisisty,
  • zespół bolesnego barku,
  • reumatoidalne zapalenie stawów,
  • zespół cieśni nadgarstka.

Zaburzenia czynnościowe:

  • bezsenność,
  • zespół przewlekłego zmęczenia,
  • depresja,
  • nerwice,
  • lęk uogólniony i napadowy,
  • stres.

Medycyna sportowa:

  • urazy sportowe.

PRZECIWWSKAZANIA
Główne przeciwwskazania do stosowania akupunktury:

  • Choroby nowotworowe, ze względu na możliwość wywołania przerzutów lub przyspieszenia jego wzrostu (poprzez polepszenie ukrwienia) są przeciwwskazaniem do stosowania akupunktury. W chorobie nowotworowej są podejmowanie próby oddziaływania przeciwbólowego (szczególnie elektro-akupunktury).

  • U Pacjentów gorączkujących zabiegi akupunktury mogą spowodować obniżenie temperatury ciała i zmianę przebiegu choroby, dlatego jeżeli pochodzenie gorączki jest nieznane, wstrzymujemy się z zabiegami.

    To że akupunktura jest stosowana do dzisiaj, świadczy wymownie o skuteczności samego leczenia i o słuszności leżących u jego podstaw praw i zasad. Należy pamiętać, iż akupunktura, tak samo jak np. chirurgia laparoskopowa, znalazła swoje miejsce w medycynie i nie jest antidotum na wszelkie dolegliwości. O akupunkturze powinno się raczej myśleć jako o części postępowania z Pacjentem, takiej samej jak farmakoterapia czy medycyna fizykalna. Każda dziedzina medycyny ma swoje mocne i słabe strony, a akupunktura nie jest wyjątkiem.

Akupunktura łączona z nowoczesną medycyną daje najlepsze rezultaty.

Przy pomocy akupunktury można leczyć nie tylko poszczególne choroby, lecz również szereg towarzyszących im objawów takich jak: ból, nudności i wymioty, zawroty głowy, bezsenność i inne.

Najlepsze rezultaty można osiągnąć łącząc akupunkturę z nowoczesną medycyną.
Medycynę chińską i zachodnią należy łączyć wszędzie tam, gdzie wykorzystanie zalet każdej z nich, pomoże w szybszym i pełniejszym zwalczeniu choroby i przyśpieszy powrót pacjenta do zdrowia.

Read More

USG narządu ruchu

-Dzięki USG sprawdzę:

**MIĘŚNIE** : USG można wykorzystać jako narzędzie do oceny aktywności mięśni, ich uszkodzenia czy zerwania, możemy znacznie łatwiej zlokalizować rozerwania, ocenić i zmierzyć wielkość krwiaka oraz monitorować proces zdrowienia

Poza tym badanie to pozwala zaobserwować sklejenia i zbliznowacenia tkanek.

**ŚCIĘGNA**: Podobnie jak mięśnie można badać w sposób statyczny oraz dynamiczny, co pozwala na oszacowanie nie tylko ich wewnętrznej struktury ale także zbliznowaceń, podwichnięć, niestabilności oraz patologicznych zmian.

**KOSCI**: Może być przydatne do oceny okostnej ponieważ widoczne są jej przerwania szczególnie w ocenie złamań, złamań z przeciążenia, zapalenia kości. Możemy również obserwować wyrośla kostne, zmiany rozwojowe jak również skostnienia pozaszkieletowe.

**STAWY** : USG jest doskonałym narzędziem do wykrywania wysięku w stawie, pozwala ocenić chrząstkę stawową, jej grubość, zarys i wykryć już we wczesnym stadium jej zwyrodnienie. Bardzo dobrze widoczne są również łąkotki stawowe i ich uszkodzenia oraz zerwania i naderwania więzadłowe, co pozwala na ocenę stabilności stawu.

**NERWY** : Podobnie jak w ocenie ścięgien i mięśni możliwe są do zaobserwowania sklejenia i zbliznowacenia drażniące nerw, zmiany pourazowe takie jak uszkodzenia związane z naciągnięciem czy stłuczenia nerwu oraz widoczne są zmiany patologiczne np. nerwiak.

Drugim, ważnym zastosowaniem ultrasonografu w fizjoterapii jest tzw, sonofeedback. W skrócie jest to śledzenie postępów terapeutycznych pod kontrolą ultrasonografu, a także poprawa efektywności procesu terapeutycznego wykorzystując diagnostyczne możliwości usg.

**SONOFEEDBACK**

Sonofeedback wykorzystywany jest do motorycznego nauczania ruchu, dzięki któremu możemy najpierw zidentyfikować, a następnie wyizolować pracę właściwych w danej dysfunkcji mięśni ,co z kolei wpłynie na optymalizację efektów terapeutycznych.

Read More

Partnerzy

Blog

Sprawdź co u nas słychać.

Bon podarunkowowy
close slider

Chcesz sprawić radość swojemu bliskiemu a przy okazji polepszyć mu zdrowie? Kup mu bon upominkowy na dowolną usługę z cennika!